პრეზენტაცია დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენელთათვის
2013 წლის 12 ნოემბერს, საგარეო საქმეთა სამინისტროს სასწავლო ცენტრის შენობაში, დაცული ტერიტორიების სააგენტოს თავმჯდომარემ რატი ჯაფარიძემ წარმოადგინა პრეზენტაცია, რომელიც ეხებოდა დაცულ ტერიტორიებსა და ეროვნული პარკების ბიო მრავალფეროვნებას და იქ არსებული ეკო ტურისტული ინფრასტრუქტურის მიმოხილვას. პრეზენტაციას ესწრებოდნენ საქართველოში მოქმედი სხვადასხვა ქვეყნების დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები და ასევე სხვა დაინტერესებული პირები.
პრეზენტაცია ინტერაქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობდა და იქ დამსწრეებს საშუალება ჰქონდათ მიეღო ამომწურავი ინფორმაცია დაცულ ტერიტორიებთან დაკავშირებულ მათთვის საინტერესო საკითხებზე, გაცნობოდნენ ახლად დანერგილ მომსახურებებს და გაეგოთ სამომავლოდ დაგეგმილი ღონისძიებებისა და გეგმების შესახებ.

Presentation at the Ministry of Foreign Affairs
On November 12th, 2013 the Chairman of the Agency of Protected Areas Rati Japaridze held a presentation at the Education Center at the Ministry of Foreign Affairs on the major development in the Protected Areas sector. The representatives of diplomatic missions based in Georgia and other interested parties attended the gathering.
The presentation was conducted in interactive mode and the public had a possibility to acquire comprehensive information about the protected areas and the topics of their own interest as well as to familiarize with the newly introduced services in the field.