ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღე
2014 წლის 4 ივნისს, ლაგოდეხის დაცულ ტერიტორიებს “SOS ბავშვთა სოფლისა” და ქ. თბილისის შპს არასახელმწიფო საერო საუნივერსიტეტო საშუალო სკოლა “შოვის“ მოსწავლეები ეწვივნენ. ვიზიტი ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღეს მიეძღვნა.
ღონისძიების ინიციატორი შოვის ბავშვთა სკოლა და დაცული ტერიტორიების სააგენტო გახლდათ, ხოლო მხარდამჭერი - ნავთობკომპანია „ Gulf Georgia“.
ვიზიტის ფარგლებში ბავშვები ესტუმრნენ დაცული ტერიტორიების ადმინისტრაციას და ვიზიტორთა ცენტრს, ჩაუტარდათ სემინარი გარემოსდაცვით თემაზე და ასევე გაიარეს ეკო-შემეცნებითი ბილიკი.

International Children’s Day
On 4 June, 2014, schoolchildren from “SOS Children’s Village” and Ltd Non-profit Secular Secondary School “Shovi” visited Lagodekhi Protected Areas. The visit took place in order to celebrate the International Children’s Day.
The event held at the initiative of School “Shovi” and the Agency of Protected Areas and was supported by the oil company “Gulf Georgia”.
During the visit, the children visited the administration and visitor centre of the protected areas, attended the seminar on eco-education and walked on the eco-interpretive trail.