მარტვილისა და ოკაცეს ბუნების ძეგლების ადმინისტრაციის რეინჯერებმა - პაატა ქიქავამ, გურამ ბასილაიამ და გოჩა ბართიამ ბალდის კანიონის ბუნების ძეგლზე ბრაკონიერობის ფაქტი გამოავლინეს
05 აპრილი 2024
პროექტის „გადავარჩინოთ ბუნება - საქართველო” ფარგლებში, შვედეთში მორიგი სასწავლო ტური გაიმართა
04 აპრილი 2024
რაჭაში, ამბროლაურისა და ონის მუნიციპალიტეტის სოფლებში, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და დაცული ტერიტორიების სააგენტოს წარმომადგენლებმა ადგილობრივ მოსახლეობასთან შეხვედრები გამართეს
02 აპრილი 2024
რაჭის ეროვნული პარკის განვითარების პროექტი ადგილობრივი მოსახლეობის ჩართულობით განხორციელდება
29 მარტი 2024
ვიზიტორების საყურადრებოდ
გარემოს დაცვის და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე იური ნოზაძემ, ამერიკის შეერთებულ შტატებში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, რამდენიმე მნიშვნელოვანი შეხვედრა გამართა
28 მარტი 2024
რაჭის ეროვნული პარკის ადმინისტრაციის თანამშრომლებისთვის, დაცული ტერიტორიების საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკაზე დამყარებული გამოცდილების გაზიარების ტრენინგების კურსი წარმატებით დასრულდა
გურიის ეროვნული პარკის შექმნისა და მართვის შესახებ“ კანონპროექტი საქართველოს პარლამენტის გარემოს დაცვის და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტს პირველი მოსმენით გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილე ნინო თანდილაშვილმა წარუდგინა
27 მარტი 2024
დაცული ტერიტორიების სააგენტოში ტაჯიკეთის დაცული ტერიტორიების, გარემოსდაცვითი კომიტეტის და უსაფრთხოებისა და თანამშრომლობის ორგანიზაციის „OSCE” წარმომადგენლებთან შეხვედრა გაიმართა.
22 მარტი 2024
თბილისის ეროვნულ პარკში ახალი ეკოსაგანმანათლებლო და რეკრეაციული პროექტი განხორციელდება
19 მარტი 2024
დაცული ტერიტორიების სააგენტო ამერიკის შეერთებულ შტატებში, კალიფორნიაში, საერთაშორისო სათავგადასავლო ტურისტულ გამოფენაზე „Travel and Adventure Show 2024“ იყო წარმოდგენილი
16 მარტი 2024
სამინისტროსა და ეკლესიას შორის ტყის მართვისა და ბიომრავალფეროვნების სფეროში თანამშრომლობის შესახებ მემორანდუმი გაფორმდა
06 მარტი 2024
დაცული ტერიტორიების სააგენტო თბილისის ეროვნულ პარკში კეთილშობილი ირმის აღდგენის პროექტს იწყებს
03 მარტი 2024
დაცული ტერიტორიების სააგენტომ საუდის არაბეთის დედაქალაქ ელ-რიადში, Saudi Travel Market 2024 სათავგადასავლო ტურიზმის საერთაშორისო გამოფენაში მიიღო მონაწილეობა
23 თებერვალი 2024
დაცული ტერიტორიების სააგენტოში ბაწარა-ბაბანეურის დაცული ტერიტორიების მენეჯმენტის გეგმის საჯარო განხილვა გაიმართა

Training for the rangers of the Agency of Protected Areas
Rangers of Machakhela, Mtirala, Kobuleti and kolkheti Protected Areas passed second stage of the training Violations and next react at the Protected Areas of Georgia.
27 April 2016
Meeting with the population of Pshavi-Khevsureti
Chairman of the Agency of Protected Areas held a meeting with the population of Pshavi.
The meeting aimed survey’s results introduction to the local population, which had been held in Pshavi-Khevsureti. As Lasha Moistsrapishvili mentioned, establishment capacities of protected areas at Pshavi boarders had been determained as a result of the survey.
Visit in Czech Republic
Representatives of the Agency of Protected Areas visited Czech Republic by the support of the Ministry of Internal Affairs of Czech Republic and Czech Development Agency in the frame of the project Imereti Region Development – Imereti Caves Protected Areas Development II.
26 April 2016
Auction
Agency of Protected Areas transmissed existing Visitors’ Centre part and tourist infrastructure at Lagodekhi Managed Reserve territory.
22 April 2016
Agency of the Protected Areas celebrated Earth Day
It has to be mentioned that 22th of April is a memorable day in the history of the Agency of Protected Areas. On 22th of April, 2003 year, Parliament of Georgia passed a law on designation and managment of Tusheti, Batsara-Babaneuri and Vashlovani Protected Areas’, according to the above, Georgia enriched with eight new protected areas and three strict nature reserves had been expanded.
21 April 2016
Infrastructural Works
Chairman of the Agency of Protected Areas Lasha Moistsrapishvili inspected implemented works together with participants of the UNPD’s workshop program Ecosystem based Adaptation toward Climate Changes.
19 April 2016
Cooperation memorandum
Cooperation memorandum had been held between Agency of Protected Areas and International Black Sea University.
18 April 2016
Fly fishing competition at Mtirala National Park
Chairman of the Agency of Protected Areas Lasha Moistsrapishvili visited Mtirala National Park, where he attended fly fishing competition. Winner of the competition became Lasha Matua, to whom symbolic presents were transferred.
14 April 2016
18th International Tourism Fair
Chairman of the Agency of Protected Areas Lasha Moistsrapishvili attended opening ceremony of 18th International Tourism Fair.